Červen 2007

Galery

27. června 2007 v 11:42
Tak tady je máte:

Historie

27. června 2007 v 11:39
Historie o legendární kapele Cradle of Filth. Kapela známá frontmanem Dani "Filthem", se svým jedinečným hlasem, skřekotem, growlingem či temným šepotem, a střídáním svých členů. Mnoho problémů se sestavou zapříčinilo, že na mnoha albech nejsou stejní členové, což dává nahrávkám originalitu.
Kapela vznikla jednoho krásného léta roku 1991 v Anglickém Suffolku. V té době měl "maličký" Dani 18 roků. Dal se dohromady s Paulem Ryanem (kytara) a Johnem Richardem (basa). 1992 vydali první album s titulem Invoking the Unclean, u bicích sedí Darren. Další demo Orgiastic Pleasures vyšlo téže roku, zahrál si také druhý čerstvý kytarista Robin Graves. Poté se Robin rozhodl odejít, ale vrátil se po odchodu basáka Johna. Pak přišli do kapely bratři, kytarista Paul Allender a klávesák Benjamin Ryan. V nové sestavě vydali koncem roku 1993 jejich nejlepší demo Total Fucking Darkness. Sestavu tedy tvořili: Dani (vokály), Paul Allender (Kytara), Paul Ryan (Kytara), Robin Graves (Basová kytara), Darren (Bicí), Benjamin Ryan (klávesy). Dema jsou něco mezi black a death metalem. Všechny vyšly na kazetách.

Po nahrání Total Fucking Darkness podepsali smlouvu s Cacophonous Records. Roku 1994 vydali první album The Principle of Evil Made Flesh. Album mělo velký úspěch, prodalo se 300 000 kopií. Jedná se o black metalové album. V hojné míře používali klávesy, které doplnily skvělé melodie. Lze slyšet i ženský vokál. Sestava byla stejná až na bubeníka, Darrena vystřídal Nicholas Barker. Všechno dobré má ale své stinné stánky, v kapele nastaly problémy.
Píše se rok 1996. Odchod bratrů Ryanů a Paula Allendera. Vystřídali je Stuart Antsis (kytara), Jared Demeter (kytara) a Damien Gregori (klávesy). CoF mají problémy s firmou Cacophonous Records, kteří je "trošku vyžrali", řešili to soudní cestou. Později vydávají album Vempire or Dark Fearytales in Phallustein. Obsahuje 6 skladeb, jedna z nich je čistě klávesová, jedna obšlehnutá a další překopaná z Principle. Zdálo se, že tohle album bude nezdařilé, ale opak je pravdou, nějakým způsobem to vše do sebe pasuje a zní dokonale. Původně bylo myšleno jako EP, ale vyklubala se z něj řadovka aby se vyvlékli ze smlouvy od CR. Sestava na albu je tedy: Dani (vokály), Stuart Antsis (kytara), Jared Demeter (kytara), Robin Graves (basová kytara), Nicholas Barker (bicí) a Damien Gregori (klávesy).
Ve stejném roce se spojili se společností Music For Nations. Kytaristu Jareda vystřídal Gian Pyres. A také vydali snad nejdůležitější album ve své kariéře, Dusk… And Her Embrace je nazýváno. Jak Dani řekl, je to čistě black metalová záležitost, jejich první pokus o jakousi trilogii, která se točí výhradně kolem vampyrismu. Je považováno za nejlepší jejich výtvor, získali si díky němu masy posluchačů. Je to skvělé dílko, není co dodat.
1997 odchází Damien, u kláves ho následuje Lecter Smith. Vydávají album Cruelty And The Beast, dílo o Hraběnce Elizabeth Bathory (více v sekci Bathory a Čachtice, jejím sídle). Dani o tomhle albu řekl: "Byla to taková pohádková nahrávka. Právě tahle věc nám dopomohla tam, kde teď jsme. Album i následné velké turné bylo mimořádně úspěšné." Velký ohlas také sklidily děsivé fotky ve zdařilém bookletu. Na albu si zazpívala hororová herečka Ingrid Pitt (skladba Bathory Aria, taky je na bookletu)
Návštěva ve Vatikánu jim zapříčinila krátký pobyt ve vězení, což jim jen udělalo reklamu a zvýšilo prodej alb.
Začali připravovat horor Cradle of Fear (více v jeho sekci).Hned poté vyšlo EP "From The Cradle to Enslave"(1999). Obsahovala velice zdařilou stejnojmennou skladbu, ke které byl natočen videoklip. Ale nejdřív, jak už je zvykem, nastaly problémy v sestavě. Odešli Nicholas Barker, Stuard Antis a Lecter Smith. Damien Gregori a Paul Allender se vrátili, přibyl bubeník Adrian Erlandsson, který CoF už neopustil. Na klávesy chvíli hrál Mark Newby-Robson, kterého hned vystřídal Martin Powell, který je rovnež s Paulem u CoF až doposud. Sestava na From The Cradle to Enslave je: Dani Davey (vokály), Stuart Anstis (kytara), Gian Pyres (kytara), Robin Graves (basa), Lecter Smith (klávesy), Was Sarginson (bicí - 1,3,4), Adrian Erlandsson (bicí - 2,5) a Nicholas Barker (bicí - 6).
Píše se rok 2000. Vychází album Midian, je úspěšnější, než doufali. Jak kritici, tak fanoušci ho velmi dobře přijali. Ve stejné době byl natočen film Cradle of Fear. Sestava na Midianu je: Dani (vokály), Paul Allender (kytara), Gian Pyres (kytara), Robin Graves (basa), Martin Powell (klávesy) a Adrian Erlandsson (bicí).
2001 vychází Bitter Suites To Succubi. Obsahuje několik předělávek a zbytek materiálu z předchozího alba. Sestava je stejná, což je trochu zarážející J. V té době jim vypršela smlouva s Music For Nations.
Později vychází DVD Heavy Left Handed and Candid (živý záznam z koncertu z Nottinghamu, hodinový dokument a nějaké bonusy).
2002 odchází Robin Graves. Lovecraft & Witch Hearts, dvojalbum je na světě, obsahuje hlavně remixy a předělávky. Později Live Bait For The Dead, také dvojalbum. Na prvním CD je koncert z Nottinghamu, na druhém mixy. K CoF přichází David Pybus.
Gian Pyres odešel od kapely, z důvodu svatby. Ihned začali shánět náhradu, ale nakonec si vystačili sami, Martin, jak řekl, také umí hrát trochu na kytaru. CoF uzavírají smlouvu se Sony Music. V březnu 2003 vydávají album Damnation And a Day. Na tvorbě se podílí 32 členný sbor a maďarský orchestr. Dani se při psaní inspiroval biblí. Názory na album jsou odlišné, ale podle mě je to skvělé album. Už jen booklet vypadá skvěle.
Ke kapele jako druhý kytarista přichází James McIlroy, v září 2004 vychází album Nymphetamine u nové nahrávací společnosti Roadrunner Records (Sony jim neseděl, šli radši k menší společnosti). Je to zdařilé dílo, jen možná trochu změkčilé. Byl natočen videoklip ke skladbě Nymphetamine fix, která se objevila na sound tracku Resident Evil 2.

Diskografie

27. června 2007 v 11:29
ŘADOVÁ CD:
THE PRINCIPLE OF EVIL MADE FLESH
VEMPIRE
DUSK AND HER EMBRANCE
CRUELTY AND THE BEAST
FROM CRADLE TO ENSLAVE
MIDIAN
BITTER SUICES TO SUCCUBI
DAMNATION AND A DAY
NYMPHETAMINE
Thornography
THORNOGRAPHY
A MŮŽEM SE JEN TĚŠIT NA DALŠÍ............

Rosie Smith

21. června 2007 v 10:38

Nástroj:

Klávesy

Dave Pybus

21. června 2007 v 10:36

Nástroj:

Basa

Datum narození:

4. června 1970

Místo narození::

Heckmondwike v Anglii

Předešlé působiště:

Anul Death, Anathema

Oblíbené skupiny:

Misfits, Samhain, Danzig, Morbid Angel

Oblíbená deska:

Static Age (Misfits)

Oblíbené filmy:

M, 10 Rillington Place, Henry - Portrait Of A Serial Killer

Oblíbené jídlo:

Kari, čína a italská kuchyně

Nápoj:

pivo, červené víno, vodka, Jack Daniel's (v tomto pořadí, během jedné pařby)

Hudební vzor:

Misfits
Obrázek Dava

Charles Hedger

21. června 2007 v 10:35

Nástroj:

Kytara

Datum narození:

18. září 1980

Oblíbené kapely:

Enslaved, Emperor, Metallica, Devil Doll, Mahler, Wagner, Astral Projection, Shostakovich, Rakhmaninov, Bach, John Williams, Pantera, Danny Elfman, Grieg, Marduk, Falkenbach, Symphony X.

Oblíbené filmy:

"Star Wars, Indiana Jones, Two Brothers. Všechno dětské filmy, co? Tak se držte, ok Excalibur, Ran, Stewie Griffin the Untold Story, Scum, zřejmě."

Koníčky:

Vojenská historie, magie, četba knih Nietzscheho, Petra Carolla, Schopenhauera a La Veye.

Nemá rád:

Počítače, vládu která nevládne, jeho kočky se svými stupidními chlupatými obličeji. Lidi kteří si myslí že anagramy jsou zábavné. Hodně je nesnáší.

Oblíbené jídlo/pití

Nejlepší koňak, Jaegermeister, maso a křepelčí vajíčka. Vše smíchané do velkého džbánu.

Biografie

Začal se zajímat o hudbu velice brzy. Když mu bylo 13 let, jeho bratr mu dal kopii kazety místní kapely, kde hráli někteří jeho kamarádi, demo se jmenovalo The Principle od Evil Made Flesh, od tehdejších zelenáčů Cradle of Filth. V patnácti letech dostal první kytaru a naučil se nějaké rify s pomocí souseda Paula Allendera. Poté co se naučil dost o hraní na kytaru, v devatenácti letech se rozhodl zabývat se hlavně hraním a přestal chodit na universitu kde studoval psychologii. Přestěhoval se do Londýna, kde byl přijat na Guitar Institute.
Následujícího roku zemřel jeho bratr, Charlese to ovlivnilo do takové míry, že se rozhodl pokračovat ve své kariéře kytaristy pro poctu bratrovi. Později založil kapelu End of Invention, kde hrál hlavní kytaru a zpíval. Také začal dávat lekce kytary na Colchester Institute a začal studovat orchestr a kompozici.
V roce 2005 dostal nabídku vzít místo po Dave Pybusovi, který si dal krátkou přestávku v roce 2005. Přijal ji a hrál s nimi na baskytaru na jejich tour 2005.
Obrázek Charlese

Paul Allender

21. června 2007 v 10:34

Nástroj:

Kytara

Datum narození:

17. listopadu 1970

Místo narození:

Colchester, Anglie.

Předešlé působiště:

Blood Divine, Primal Slave

Oblíbené kapely:

Destruction, Annihilator, Agent Steel, Black Sabbath, Gillan, Dio, Razor, Dark Throne, Hanzel und Gretyl, Rammstien, Exhorder, 3 Inches of Blood, Emperor, Judas Priest, Megadeth, Motörhead, Satyricon, Dark Angel, Joe Satriani, Immortal, Iron Maiden, Impaled Nazarene, Al Dimeola plus Jazz a klasická hudba.

Oblíbená deska:

Painkiller (Judas Priest)

Oblíbený film:

Evil Dead, Bram Stokers Dracula, Brotherhood of the Wolf, Fright Night, Children of the Corn, The Descent, Hellboy, Constantine, The Chronicles of Riddick, Pitch Black, The Prodigal son, Silent Hill, Team America (World Police), The Ring a hodně se mu líbí filmy s těmi blbými efekty.

Oblíbené jídlo a nápoj:

Dříve napsal: Cokoliv poživatelného, nyní: Cčokoládu, opékané večeře, Indické jídlo (nic extra kořeněného), prasečí srdce a vařené nožičky, Liver (?) a slaninu s s fenyklovými semínky... a jakékoli mořské plody. Guinness, vodu, Earl Grey a zelený čaj, "Black sheep" a "Hobgoblin ale"

Nápoj:

CGuiness

Největší trapas:

"Dostat do koulí"

Nemá rád:

Smrad hovna, opékané večeře, špatné mravy a nepořádnost, lidi bez disciplíny, lenochy, lidi bez práce a všechny kdo mu zkříží cestu.

Koníčky:

Počítačová animace, výtvarnictví, vytváření DVD.

Disciplíny:

Wing Chun, 7 Star Praying Mantis, Yoseikan karate, Dim mak, práce.

Biografie

V šesti letech mu otec představil Martial Arts což pro něho vedlo k jistému životnímu stylu pro něho a zázemí kde vyrůstal. Ve čtrnácti letech dostal první kytaru, ale hrát přerušovaně, protože trénink byl jeho hlavní prioritou.
Jeho hudební kariéra začala s CoF v roce 1992 do 1996, kdy odešel a založil kapelu se jmnénem The Blood Divine, která hrála do roku 1997. V roce 1998 se mu začal líbit jiný druh hudby, proto založil kapelu Primary Slave a v roce 2000 podepsali smlouvu na nahrávání a před těsně zpíváním dostal nabídku opět se připojit k CoF
Obrázek Paula


DANI FILTH

15. června 2007 v 12:34 | NOVACINY
DANI FILTH vl.jmenem. Daniel Lloyd Davey
Nástroj:
Vokály
Datum narození:
25. července 1973
Místo žití:
Narodil se v Hertford v Anglii, vyrostl v Londýně. Teď žije(nebo žil) v Hadleighu.
Rodina:
Má dceru a přítelkyni jménem Toni.
Matka: Susan Janet Moore
Otec: Lawrence John Davey
2 sestry: Amanda (28) a Rachel (25)
Mladší bratr: Phillip (22)
Jak se stal zpěvákem:
Než založil COF, ve které zpívá, musel se rozhodnout mezi kariérou muzikanta nebo novináře. Jedním z důvodů proč se rozhodl pro hudbu bylo to, že ho fascinovalo, jak se s ní dají ovlivňovat lidi.
Předešlé působiště:
PDA, The Lemon Grove Kids, Feast on Excrement, Carnival Fruitcake
Oblíbené skupiny:
Destruction, Mercyful Fate, Misfits, Jeff Wayne (The War of the Worlds), Bearded Wanker, Teasing Udders, Beguiled Fop, emperor
Oblíbené filmy:
The Pit and the Pendulum, Dracula, Star wars, Merlin, Evil dead
Nápoj:
Mléčný koktejl, Guiness, červené víno, šampaňské, Jim Beam, absint, Jagermaister
Hudební vzor:
Cronos (Venom)
A tu pár picturků:

Oznámení

15. června 2007 v 12:27 | NOVACINY
Rád bych oznámil že tento blog nyní bude nadále o metalu ,ale hlavně přecházíme na fanouškovský blog skupiny CRADLE OF FILTH.Takže čekáme vaše nýzory a příspěvky (Do nové rubriky COF příspěvky nebo na mail NOVACINY.666@seznam.cz.
PS:Omlouváme se za nedopatření o skupině IRON MAIDEN je to heavy metal a ne hard rock.Chyba je již opravená.
NOVACINY