Říjen 2007

Dimmu Borgir

22. října 2007 v 20:08 | Carlos |  KAPELY A JEJICH VZNIK
Dimmu borgir je melodická black metalová skupina z Norska.
Shagrath, Silenoz a Tjodalf uvedli skupinu v roce 1993. Krátce potom Brynjard Tristan se přidal hrát basy a Stian Aarstad se přidal hrát na klávesy. Tak se zrodila skupina Dimmu borgir.
Dimmu borgir je úspěšná skupina, která je mírně podobná skupinám Emperor, Kreator a Cradle of Fillth. Jejich styl oplívá úžasnou melodií kláves, agresivní kytarou, destruktivními bubny, úžasnými grymasami a melodickým spěvem spěváka. To je Dimmu borgir.
Kluci jsou inspirováni hudbou osumdesátých let a klasickou hudbou Wagnera a Dvořáka(není nad klasiku). Kariéra Dimmu borgir začala když jim Necromantic Gallery Productions vydala singl "Inn I Evighetens Morke" a singl "EP" v roce 1994. Ve stejném roce vyšlo jejich debutní album "For all Tid", na kterém byly tyto dva výše uvedené sigly.

V roce 1996 jim vyšlo druhé album vydané nahrávací společností Cacophonous records "Stormbläst"(nad a jsem udělala tečky, jelikož nemám na klávesnici švédské a s kroužkem, ale čte se to stejně jako švédské a). Toto album vyšvihlo Dimmu borgir na hudební výslunní, stalo se nejlepším black metalovým nářezem této skupiny. Téhož roku ještě vydaly další CD "MCD on Hot Records" se singlem "Devil's Path". Shagrath pracoval aktivně na tomto CD. Na tomto CD se podílel Nagash(ze skupiny Troll and Kovenant), který zastoupil Tristana. Shagrath si také nahrál sám klávesy za Stiana, který přešel do skupiny Enthral.

V roce 1997 vydaly své mistrovské dílo "Enthrone Darkness Triumphant". Toto CD zaznamenalo největší úspěch, prodalo se 150.000 kusů. Na "Enthrone Darkness Triumphant" turné měl Stian problém s koordinací se skupinou, po sléze byl ze skupiny vyhozen. Nyní je ve skupině Enthral. Staiana nahradil Mustis. Skupinu také opustil Tjodalv(po mini-tour), který si stěžoval, že je málo se svou rodinou a svým novorozeným dítětem. Nahradil jej Aura Noir.

V roce 1998 Dimmu borgir překvapili svým debutním albem "For all Tid" na Nuclear Blastu. Toto album obsahovalo všechny originální materiály a zahrnovalo dvě písně "EP" a "Inn I Evighetens Morke". Album obsahovalo dvě nové písně. V tomto roce vydali své další album "Godless Savage Garden".

V roce 1999 vydali alba "Spiritual Black Dimensions" a "Dimmu borgir". V tomto roce odešel ze skupiny kvůli rodině Tjodalv. Nahradil jej Nick Barker(Cradle of Fillth).

V roce 2000 vydali CD "True Kings of Norway". Zároveň v tomto roce vyhodily kytaristu Astennu a přijaly nového kytaristu Galdera(Tom Rune Andersen). V tomto roce ještě přibraly Vortexe.

V roce 2001 jim vyšly cédéčka "Puritanical Euphoric Misanthropia", "Alive in Tournament".

V roce 2002 vydali CD a DVD, které se jmenovaly stejně "World Misanthropy".

V roce 2003 vydali DVD a CD, které také nesly stejný název "Death Cult Armageddon"

V roce 2005 vydali CD "Stormbläst"(CD nese stejný název jako CD z roku 1996)

V současnosti kapela nemá stálého bubeníka. Živích vystoupeních se zůčastňuje Tonny Laurean.

Současná sestava Dimmu borgir: Shagrath-Vokály

Silenoz-Kytara

Vortex-baskytara

Mustis-Klávesy

Galder-Kytara

A NEchcete mi pomoct?

12. října 2007 v 15:25 | ...jo iž jenom jeden (Novaciny)
Zdravim vás,
...opustil nás Wenca(Satan) ne!..nikdo ho nezabil i když bych to udělal nejradši :-),takže sem na to zůstal sám ..takže jestli někdo chcete pomoct tak napište do komentářů.... .
Jinak jestli máte nějaký článek který by mohl být na stránkách tak napišze odkaz do komentářů nebo pošlete e-mailem na Novaciny.666@seznam.cz (mezi Novaciny a 666 je tečka).
Takže předem díky.
Novaciny