Září 2009

Debustrol u Písku

30. září 2009 v 16:10 | Novaciny |  NOVINKY (+info)
KDY? 3.10
KDE? KD ALBRECHTICE (PÍSEK)
CENA? ---

Megadeth - Endgame

25. září 2009 v 22:01 | Milan |  RECENZE
Od dvanácté studiové desky amerických thrasherů Megadeth jsem očekával hodně už jen proto,že Mustaine označil ,,Endgame'' za druhou nejlepší desku Megadeth a jeden kritik z Metal Hammeru napsal,že loňská deska Metalliky nesahá nové nahrávce Megadeth ani po kotníky.To mi sice přijde jako přehnané tvrzení,nicméně už po poslechu prvního singlu ,,Head Crusher'' ,obsahujícího pouze tuto tří a půl minutovou skladbu jsem tušil,že by na tom mohlo být něco pravdy.Snad ve všech písních se objevují skvělá kytarová sóla Chrise Brodericka,který je první pořádnou náhradou za Martyho Friedmana.Navíc se Dave Mustaine co se zpěvu týče pořádně vytáhl,a tak považuji ,,Endgame'' za zatím nejlepší desku roku 2009. Album otevírá prvotřídní instrumentálka ,,Dialectic Chaos'',na kterou plynule navazuje ,,This Day We Fight''.Následující ,,44 Minutes'' osobně považuji za vrchol alba, a to zejména kvůli chytlavému refrénu.Skladba pojednává o přepadení banky v severním Hollywoodu a předchází jí intro,do kterého vstupují zprávy z policejního rádia.Závěr písně ,,1 320'' přináší skvělý ,,souboj'' kytar Davea a Chrise.S perfektním refrénem přichází i ,,Bite the Hands that Feeds''.V další skladbě ,,Bodies Left Behind'' vyniká v některých pasážích baskytara Jamese LoMenza,která je za Chrisovou kytarou občas skutečně dobře rozpoznat.Sedmou písní alba je titulní ,,Endgame'',pojmenovaná podle dokumentu o bývalém americkém prezidentovi G.Bushovi.Polovina balady ,,The Hardest Part of Letting Go…Sealed with a Kiss'' je hrána na akustické kytary a je to myslím jediná skladba na albu,ve které se akustické kytary objevují.Další písní je již zmiňovaný první singl ,,Head Crusher''.Perfektní vypalovačka,navíc Mustainem skvěle odzpívaná,ze které určitě bude na koncertech velký hit.Předposlední ,,How the Story Ends'' je další pecka s výborným a chytlavým refrénem.Album zakončuje ,,Nothing Left to Lose''.Na japonské verzi alba se nachází ještě bonusová živá verze písně ,,Washington is Next'',ale kvůli tomu si do Japonska určitě nepojedu. Na albu není žádný propadák,všechny písně mají vysokou kvalitu.Deska byla nahrána ve složení:Dave Mustaine-zpěv,kytara,Chris Broderick-kytara,Shawn Drover-bicí,James LoMenzo-basa.Novinka byla nahrávána od 7.ledna do 19.května v San Marcos v Kalifornii a produkována Davem Mustainem a Andy Sneapem.Většinou všechno napsal Mustaine sám,párkrát je jako spoluautor uveden někdo jiný.Celkem tedy jedenáct skladeb a čtyřicet pět miut skvělého thrashe! A na závěr smutná zpráva,Endgame by mělo být předposlední deskou v diskografii Megadeth,takže už jenom jedna deska a konec…

Nový číslo HardRocker

21. září 2009 v 17:54 | Novaciny |  NOVINKY (+info)
Zdravim, scháněl jsem plakáty páč mam doma dva rámy a nemam co do nich dát.Přemejšlel jsem jestli si koupim tradiční Spark nebo se kouknu po něčem jinym.HardRockera jsem znal z doslechů a tak jsem se kouknul co aktuální číslo nabízí.A neni toho málo! - CD časopisu (kompilace novinek),velký plakáty - Judas Priest,Arakain a pak pár malejch plakátů a celkem zajímavý čtení za 120,-KČ což mi přijde jako celkem dobrá koupě - takže doporučuju :-)


Evile - Thrasher

20. září 2009 v 19:34 | Milan |  VIDEOKLIPYAC/DC REVIVAL SE BLÍŽÍ!!!

12. září 2009 v 20:25 | Novaciny |  TOUR 2009
Konečně .. ale opravdu KONEČNĚ! se tu něco zase objevilo.Zatim jsem si ještě nestihnul prohlídnout plakáty, ale hned jak budu mít čas tak se kouknu a dopíšu potřebný info.Můžu snad jen říct že to bude 23.10.2009 tam jako vždy - KD Katovice ...

Behemoth

8. září 2009 v 21:46 | Novaciny,wikipedie |  KAPELY A JEJICH VZNIK

Behemoth (anglicky obluda) je polská death metalová kapela založená v roce 1991. Někdy se říká, že tato kapela hraje tzv. blackened death metal kvůli jejím black metalovým počátkům.

Kapela hraje v polské metalové hudbě jednu z nejdůležitějších rolí společně s kapelami Sacrilegium a Graveland. Kapela do roku 2000 hrála spíše klasický black metal. V roce 2004, když vyšlo album Demigod, začala kapela hrát velmi tvrdý a technický death metal.


Megadeth - Endgame 2009

6. září 2009 v 20:39 | Milan |  DOWNLOAD
čerstvá novinka Megadeth,Mustaine to označil za druhou nejlepší desku Megadeth a jeden kritik z Metal Hammeru napsal,že loňská Metallica nesahá tomuhle albu ani po kotníky...ke stažení tady.

Burzum - Key to the Gate

2. září 2009 v 21:09 | Novaciny |  VIDEOKLIPY
Klasická skladba od Burzum s pěknym solem na konci.