Listopad 2009

Citron a Doga před Vánocema v Albrechticích

30. listopadu 2009 v 17:58 | Milan |  NOVINKY (+info)
19.prosince v KD Albrechtice nad Vltavou vystoupí:
Araxa
Judast Preast revival
Doga !!!
Citron !!!
a ten název revivalu Judas Priest mam napsanej správně

Brichta a Kreyson po Vánocích v Sokolovně!!!

29. listopadu 2009 v 19:55 | Milan |  NOVINKY (+info)
26.prosince ve Strakonicích v sokolovně vystoupí:
Hand Granade
D.N.A.
Hamr
Kiss revival
ALEŠ BRICHTA BAND !!!
KREYSON !!!

navíc ke vstupu CD Deratizér (AB Band) zdarma

DESTRUCTION - THE RITUAL

22. listopadu 2009 v 19:56 | Milan |  VIDEOKLIPY

Slayer - World Painted Blood

22. listopadu 2009 v 19:55 | Milan |  RECENZE
V poslední době se doslova roztrhl pytel s thrashovými alby nejvyšší kvality. Loni vydali perfektní alba třeba Metallica nebo Testament, letos Megadeth, Artillery nebo Kreator. Teď se k tomu se skvělou novinkou ,,World Painted Blood'' přidal Slayer.

Slayer asi netřeba nijak více představovat, takže jenom pár čísel. Kapela byla založena v roce 1981, takže hraje už 28 let. World Painted Blood je třináctá studiovka, debut Show no Mercy vyšel v roce 1983. Skupina hraje ve čtyřech ve složení: Tom Araya - zpěv, basa; Kerry King, Jeff Hanneman - kytary; Dave Lombardo - bicí. Lombardo u Slayer bubnuje už potřetí, nejprve v letech 1981-1986, poté 1987-1992 a od roku 2001 je ve Slayer znovu. Jinak hraje kapela ve stále stejné sestavě.

Datum vydání novinky se neustále odsouval, až se nakonec ustálil na datu 2. listopadu pro Evropu. Slayer sice začal nahrávat už loni, deska měla vyjít v červenci, ale po problémech s obalem jsme se nového alba dočkali až teď.
Z celkem čtrnácti natočených skladeb se jich na desku dostalo jedenáct. Hned první je titulní ,, World Painted Blood'', na poměry Slayer, kteří se vždycky snažilo všechno co nejvíc zkracovat, poměrně dlouhá, šestiminutová píseň. Ale abych to uvedl na pravou míru, samotná píseň tak dlouhá není, předchází jí totiž intro. Pokud nevíte, jak zní typicky slayerovská sóla, určitě si poslechněte skladbu ,,Snuff'', tam se sól objevuje přehršel. Na první poslech se od ostatních liší song ,,Human Strain, ne že by byl horší, ale je jiný. Až jako devátý v pořadí se objevuje pilotní singl ,,Psychopaty Red'', píseň s pro Slayer netypickým výjezdem Arayovi basy.

Ve spoustě článcích a recenzích se píše, že je World Painted Blood nejlepší letošní deskou. Podle mého názoru je nejlepším letošním albem Endgame od Megadeth, to ale nemění nic na tom, že se Slayer novinka neuvěřitelně povedla. Dokonce si myslím, že je i lepší než minulé, také velmi povedené album Christ Illusion. Souhlasím s tím, co kdysi řekl Kerry King, že Slayer je něco jako tvrdší verze AC/DC, ne že by si byly kapely nějak hudebně podobné, ale stále vydávají podobná alba a lidi to kupujou. Asi nikoho World Painted Blood moc nepřekvapí, prostě slayerovská klasika, skvěle nahraná deska po všech stránkách - Tom zase střílí slova jako ze samopalu, basa mu taky dobře drnčí, Dave snad musel při nahrávání sešrotovat bubny a Kerry a Jeffem předvedli neuvěřitelné množství sól, podle kterých zaručeně poznáte, že se jedná o Slayer….

Norskej Kostel

20. listopadu 2009 v 21:40 | Novaciny |  GALERY
Jsem se trošku nudil...

Burzum

15. listopadu 2009 v 16:11 | Novaciny |  GALERY

In This Moment

14. listopadu 2009 v 20:24 | mimovoice.com |  KAPELY A JEJICH VZNIK

IN THIS MOMENT - HLAS, ZE KTERÉHO ZAMRAZÍ


Další z kapel, která si zaslouží větší představení, je americká formace In This Moment. Vznikla v roce 2005 v Los Angeles a charakterizuje ji především hlas zpěvačky Marie Brink, která dokonale kombinuje dlouhé, vysoko položené tóny čistého vokálu s řevem, ze kterého běhá mráz po zádech.

Počátky historie kapely In This Moment sahají do srpna 2005, kdy se zpěvačka Maria Brink potkala s kytaristou Chrisem Howorthem a poté co zjistili, že mají hodně společného, začali psát první songy a dávat dohromady zbytek kapely. Tak se postupně přidal bubeník Jeff Fabb, kytarista Blake Bunzel a baskytarista Josh Newell. Naposled jmenovaného střídal na krátký čas producent Pascual Romero, než se příchodem Jesse Landryho sestava In This Moment ustálila.

Díky reklamě na internetu a koncertům získali In This Moment velkou fanouškovskou základnu a podařilo se jim zaujmout firmu Century Media Records, u které vydali svá dvě alba. Tento úspěch kapele také zajistil účinkování na velkých festivalech a turné. Hráli například na The Hottest Chicks in Metal Tour 2007 nebo na Ozzfestu v letech 2007 a 2008. Po vydání druhého alba odehráli turné s kapelami Five Finger Death Punch, Mudvayne, Papa Roach a Filter.

ALBA:

Beautiful Tragedy

Debutové album kapely In This Moment vyšlo v roce 2007 a je pojmenované podle velmi povedeného singlu. Nadchlo mě svou tvrdostí, metalcoreovými riffy a nádherným vokálem. Zklidnění od našlapaných skladeb najdeme jen ve dvou baladách The Legacy Of Odio a When The Storm Subsides, zbytek alba je rychlý a přímočarý.


Tracklist:

01. Whispers Of October
02. Prayers
03. Beautiful Tragedy
04. Ashes
05. Daddy's Falling Angel
06. The Legacy Of Odio
07. This Moment
08. Next Life
09. He Said Eternity
10. Circles
11. When The Storm Subsides


The Dream

Druhé a zatím poslední album kapely In This Moment vyšlo v roce 2008. Znamená pro mě jisté zklamání. Hudba zůstává stále výborná, album je kompaktní a příjemné na poslech, ale In This Moment se na něm přiblížili více do stylu Evanescence nebo Paramore. Najdeme na něm skladby ubíhající ve svižném rytmu, zbytek jsou ale táhlé a často dost nudné balady. Místy se ale přeci jen dočkáme přitvrzení a Maria Brink na nás zase hezky zakřičí.Tracklist:

01. The Rabbit Hole
02. Forever
03. All For You
04. Lost At Sea
05. Mechanical Love
06. Her Kiss
07. Into The Light
08. You Always Believed
09. The Great Divide
10. Violet Skies
11. The Dream


In This Moment


vznik: 2005, Los Angeles (California, USA)
web: inthismoment.com

sestava:

Maria Brink (zpěv)
Chris Howorth (kytara)
Blake Bunzel (kytara)
Jesse Landry (basa)
Jeff Fabb (bicí)


MegaDeth

14. listopadu 2009 v 13:57 KAPELY A JEJICH VZNIK
Životopis:
Megadeth je americká speed/heavy/trash metalová skupina založená v roce 1983. Zakladatelem kapely je kytarista Dave Mustain, který byl předtím vyhozen z kapely Metallica. Kapela začala hrát ve složení Dave Mustaine, Chris Poland, Gar Samuelson a David Ellefson stylem spojujícím technický trash, drogy a punkovou"politickou a společenskou naštvanost".
Technickým vrcholem a zároveň všeobecně nejuzávanějším albem kapely je Rust in Peace z roku 1990, často citované jako nejlepší speed/thrash metalové album všech dob. Poprvé se na něm objevil Mustaine bez drogové závislosti a talentovaný kytarový virtuos Marty Friedman, s nímž vytvořil Mustaine slavnou kytarovou dvojici. Vydržel v kapele až do roku 2001.
Od alba Youthanasia (1995) se kapela vydala komerčnějším směrem. Následující alba - komerčně úspěšný Cryptic Writings, rozporuplný Risk a The World Needs a Hero, od kterého se čekalo více.
Roku 2002 utrpěl Dave poškození nervů v levé paži, byl tak kapelu donucen rozpustit. Jelikož navštěvoval časté terapie, v roce 2004 je Megadeth zpět i s novým albem The System has Failed, kde se kapela vrátila k tvrdšímu stylu. Po něm následovalo v roce 2007 album United Abominations.
Mustaine je jediným členem kapely, který vydržel ve skupině od jejího vzniku až dodnes. Kromě něj jsou v současnosti členy kapely Chris Broderic, James LoMenzo a Shawn Drover.
Název kapely je zkomoleninou slova megadeath, což doslova znamená masová smrt - texty se zabývají hlavně (proti)politickou a (proti)válečnou tematikou, také ale běžnými lidskými problémy. V podstatě je všechny píše Dave Mustaine.

Současní členové

· Dave Mustain - zpěv, hlavní doprovodná a akustická kytara
· Chris Broderic - hlavní a doprovodná kytara
· James LoMenzo - baskytara
· Shawn Drover - bicí

Bývalí členové

· Al Pitrelli - hlavní, doprovodná a akustická kytara
· Marty Friedman - hlavní, doprovodná a akustická kytara
· Glen Drover-hlavní, doprovodná kytara
· Jeff Young - hlavní, doprovodná a akustická kytara
· Chris Poland - hlavní a doprovodná kytara
· David Ellefson - baskytara
· James MacDonough - baskytara
· Jimmy GeGrasso - bicí
· Nick Menza - bicí
· Chuck Behler - bicí
· Gar Samuelson - bicí

Členové

David Scott Mustaine
David Scott Mustaine je kytarista, skladatel a zpěvák speed/trash metalové skupiny Megadeth. Vyrůstal na různých předměstích jižní Kalifornie. Jako hlavní figura skupiny Megadeth, bývalý kytarista a spoluskladatel Metallicy je jeden z hrstky lidí, považovaných za průkopníky trasha speed metalu. Před Metallicou hrál v kapele Panic. K Metallice se připojil po inzerátu, který dal do místních novin The Recycler
bubeník. Neznámější během jeho činnosti v Metallice je song "The Four Horsemen" z alba Kill 'Em All, který sám napsal a později s původním textem vydal na prvním albu Megadeth jako "Mechanix". S Metallicou ale vydžel jen do roku 1983, kdy byl kvůli problémům s alkoholem a drogami vyhozen. Poté si dal za cíl založit skupinu ještě úspěšnější než Metallica. Ještě v roce 1983 založil skupinu Fallen Angels, která však netrvala dlouho. V létě potkal basáka Dava Ellefsona a založil Megadeth; tehdy s kytaristou Gregem Handevidtem a bubeníkem Dijonem Carruthersem.
Shawn Drover
Narodir se 5.Května 1966 V Montréalu, měl dva bratri a jednu sestru. První kapela ve které hrál se jmenovala Eidolon. Poté přešel do kapely Megadeth!, kde zůstal jako bubeník.
James LoMenzo
James LoMenzo narodil se 13. ledna 1959 v New Yourku. V současné době je basový kytarista v trash metalové skupině Megadeth
Chris Broderick
Chris Broderick se narodil 6. Března 1970 v Coloradu. Současně hraje jako hlavní kytarista pro populární americkou trash metalovou kapelu Megadeth.
HARLEJ,ŠKWOR,HAMR - STRAKONICE

11. listopadu 2009 v 20:48 | Novaciny |  NOVINKY (+info)
Takže další akce,tentokrát ve Strakonický Sokolovně.

Datum: 21.11.2009
Cena: Předprodej - tušim že asi 250,-kč (lístky-bufet v katovicích u školy)
Na Místě - něco kolem 300,-kč

Podrobnější info doplnim brzo....


Warhammer - Sons of Odin

10. listopadu 2009 v 16:29 | Novaciny |  VIDEOKLIPY

Accept

9. listopadu 2009 v 19:15 | Novaciny |  KAPELY A JEJICH VZNIK

Accept byla německá heavy metalová hudební skupina z města Solingen. Skupina vznikla na počátku sedmdesátých let dvacátého století a jejím zakladatelem je Udo Dirkschneider. Accept hráli velmi důležitou roli ve vývoji speed metalu a power metalu.

Diskografie
Accept (1979)
I'm a Rebel (1980)
Breaker (1981)
Restless and Wild (1982)
Balls to the Wall (1984)
Metal Heart (1985)
Kaizoku-Ban (živě, 1985)
Russian Roulette (1986)
Eat the Heat (1989)
Staying a Life (živě, 1990)
Live In Japan (živě, 1992)
Objection Overruled (1993)
Death Row (1994)
Predator (1996)
All Areas - Worldwide (živě, 1997)
The Final Chapter (živě, 1998)
Rich & Famous (EP, 2002)

Původ: Solingen, Německo
Žánry:
Heavy metal
Power metal
Speed metal
Hard rock
Aktivní roky: 1976-1996, 2004-2005
Vydavatel: Nuclear Blast, Epic/Sony, PolyGram, Passport

Dřívější členové
Michael Wagener
Peter Baltes
Udo Dirkschneider
Jörg Fischer
Herman Frank
Frank Friedrich
Wolf Hoffmann
Stefan Kaufmann
David Reece
Jan Koemmet
Jim Stacey
Gerhard Wahl
Stefan Schwarzmann

Korpiklaani - Wooden Pints

3. listopadu 2009 v 17:20 | novaciny |  VIDEOKLIPY
Snad bych jen dodal: Příjemná chlastací vidlácká severská muzika :-)