Leden 2010

True Norwegian Black Metal - Dokument

30. ledna 2010 v 18:03 | Milan |  VEDLEJŠÍ
Celkem zajímavý dokument o norském black metalu, akorát je anglicky...
část 1
část 2
část 3
část 4
část 5Rocková Noc

27. ledna 2010 v 20:17 | Novaciny |  NOVINKY (+info)
Tradiční akce...

6. březen 2010 v 17:30 KD Katovice

Saxon - Fire in The Sky

21. ledna 2010 v 18:00 | Novaciny |  VIDEOKLIPY

Krabathor

16. ledna 2010 v 10:58 | Novaciny |  KAPELY A JEJICH VZNIK

Kapelu Krabathor založil kytarista a zpěvák Petr "Christopher" Kryštof. Skupina se původně jmenovala Monster, později Hever, S.A.M. (Spolek Angažovaných Metalistů) a Bastr. Název Krabathor si zvolila podle postavy Krabat z německé pohádky Čarodějův učeň. Sestava kapely se v průběhu let měnila, její základ však po většinu času tvořila dvojice Christopher - Bruno. První koncert Krabathoru se uskutečnil 17. listopadu 1988 v Praze v rámci festivalu Death Metal Session II.

V roce 1999 odešel kvůli osobním neshodám s Christopherem baskytarista Bruno, který založil deathmetalovou kapelu Hypnos. V tiskovém prohlášení uvedl:[1]
"Během roku 1999 se vyhrotily dlouhodobější názorové neshody mezi mnou a Christopherem ohledně současných a budoucích aktivit Krabathoru. Zdůrazňuji, že se nejednalo o neshody finanční ani stylové. Vše vyvrcholilo po ukončení evropského turné s Malevolent Creation a Master, kdy se navíc náš osobní vztah dostal do takového stádia, že jsme spolu přestali absolutně komunikovat a naše dlouholeté přátelství přestalo existovat. Krabathor již delší dobu postrádal kolektivního ducha a Christopherův individualismus byl, mírně řečeno, přehnaný. Po zjištění, že tato situace je do budoucna neúnosná a že je vyloučena jakákoliv naše spolupráce, jsem se rozhodl ustoupit a v červenci oznámil skupině svůj odchod s tím, že dodržím veškeré smluvní závazky do té chvíle potvrzené, tzn. do ukončení našeho říjnového domácího turné. Od léta jsem se tedy přestal podílet na veškerém dění v kapele, protože ani zdaleka neodpovídalo mým představám o profesionálně odvedené práci, a proto nechci být ani s tímto vývojem dáván do souvislosti … Domácí turné Krabathoru, Ritual Carnage a Sacralis bylo tím nejlepším turné, jaké jsem kdy v životě odehrál, i navzdory špatné atmosféře, která u nás panovala. V neposlední řadě chci poděkovat fanouškům za fantastickou účast na této šňůře i za morální podporu, která mi byla vyslovena. Doufám, že se opět brzy uvidíme."

Bruna nahradil americký muzikant Paul Speckmann ze skupiny Master. Speckmann nahrál s Krabathorem dvě studiová alba, která však nesklidila takový ohlas jako desky z devadesátých let.

V roce 2003 kapela přerušila činnost, svůj zatím poslední koncert odehrála na festivalu Basinfirefest ve Spáleném Poříčí.[2] Christopher odjel pracovat do USA, Speckmann obnovil skupinu Master a bubeník Skull založil se svým bratrem formaci Bad Face.[3] Na rok 2009 však trojice zvažuje obnovení Krabathoru.[4]

Krabathor vystupoval po boku řady známých metalových kapel, např. Deicide, Kreator, Napalm Death, Anathema, Impaled Nazarene, Malovelant Creation, Master, Paradise Lost či Cannibal Corpse, s nimiž dokonce koncertoval v Jihoafrické republice. Mimoto vystupoval v téměř celé Evropě, USA, Mexiku i Japonsku.

Nejbližší Metalový akce

15. ledna 2010 v 20:30 | Novaciny,Milan |  NOVINKY (+info)

27.2. 2010 Rockový ples /sokolovna Strakonice/

13.3. 2010 Alkehol+Doga+Hamr/sokolovna Strakonice/

24.4. 2010 Arakain + Titanic /sokolovna Strakonice/

21.5. 2010 Harlej - patnáctileté výročí/sokolovna Strakonice/

23.7. 2010 Dodo Doležal+Torr parket DrahoniceBurzum se vrací !!!

7. ledna 2010 v 16:00 | Novaciny |  NOVINKY (+info)
Burzum se vrací.Varg byl propuštěn z vězení a už delší dobu pracuje na novém album,
ponese název "Belus", což je jméno "starodávného evropského božstva světla a nevinnosti". Varg prohlásil, že deska nebude ani náboženská, ani anti-náboženská, anti-politická. O její uvedení na trh se 8. března. postará firma "Byelobog Productions".
Seznam skladeb "Belus":

01. Lukans Renkespill
02. Belus' Dod
03. Glemselens Elv
04. Kaimadalthas' Nedstigning
05. Besok Til Kelio
06. Alvenes Dans
07. Alvegavene
08. Sverddans
09. Keliohesten
10. Morgenrode
11. Belus' Tilbakekomst


Rockové Vánoce

3. ledna 2010 v 19:29 | Novaciny |  TOUR 2009
Tak tohle byla moje poslední akce v minulym roce.Jsem rád že jsem na některejch akcích byl,některý stály za nic,některý byly dobrý a nezapomenutelný (alkehol)no a ted už k vánocum:

Krátce po začátku jsme se dostali do Sokolovny kde bylo celkem narváno.Dal jsem si pivo a čekal až přijde zbytek bandy.Postupem času se nás sešlo docela dost.Mno a co hrálo? První skupina byla Hand Grenade, nehráli špatně poslouchat se to dalo ale k nějakejm sebevražednejm akcím na parketě to nesvádělo.Další skupina D.N.A. předvadla perfektní začátek ale pak to šlo od deseti k pěti.Dál pak nastoupil klasickej HAMR.Hráli to samý jako vždycky, prostě to co se od nich čekalo.Pak nevim co se dělo, ale před podiem se objevila opona a za ní se připravovala nějaká nová scéna ABBandu.Mě to přišlo strašně trapný,když to působilo jako když ted přijdou hvězdy a Aleš hrál hodně měkkce.Hrál nějaký songy z Deratizéra a dokonce jsem slyšel i "Jsem prý blázen jen" z projektu Zemětřesení. Pak bylo něco co se jen tak nevidí a to Kiss Praha.Moc lidem se to nelíbilo,ale mě to přišlo celkem dobrý.Vypadali skoro stejně a hudebně jim to taky šlo pěkně.No a na závěr nastoupil Kreyson s Ládou Křížkem.Po chvilce hraní jim prasknul buben,ale za chvilku byl buben opravenej a odehráli bez problémů.Ještě bych dodal že pivo a ozvučení všech skupin bylo mizerný.