Březen 2010

Alkehol,Doga - fotky

20. března 2010 v 21:48 | Dia |  TOUR 2010

Rockové Vánoce - Videa

19. března 2010 v 19:49 | Milan |  TOUR 2009
6 videí z nedávného koncertu
Arakain,Titanic ve Strakonicích!

18. března 2010 v 20:36 | Novaciny |  NOVINKY (+info)
KDY? 24.4.2010
KDE? SOKOLOVNA STRAKONICE


Pro ty,kerý Titanic neznaj:ukázka

Alkehol,traktor,Doga - Strakonice sokolovna

17. března 2010 v 21:16 | Novaciny |  TOUR 2010

Prostě to sem musim napsat - byla to fakt moc dobrá akce ..prostě lepší než kdykoliv předtim :) Sice skupin nebylo nějak moc ale bylo to dost dobrý.První hrál Hamr (jako vždycky) takže jsme si zablbli jen na song: "Nadranej" a tim to pro nás končilo.Vyřidtě jim někdo že to trapný divadlo s nafukovací pannou už je docela nuda.Lidí bylo odhadem tak 400,co jsem koukal tak některý byli uplně mimo metal a beztak šli jen proto aby se doma nenudili.O pivu radši nemluvim,točili 10tku což je klasickej "močokrk".(Lidi vy co to neznáte to fakt nepijte ,jestli máte rádi pivo.)Z naší bandy se nás sešlo jen pár,ale to vůbec nevadilo páč jsme tam potkali spoustu jinejch zajímavejch lidí.Jedna moje kámoška mi řekla že "traktor" mají dobrou písničku tak jsem si jí šel poslechnout,jak se jmenovala ta písnička už nevim :-D ale nebyla špatná.Jinak celej traktor mě nějak nezaujal,čekal jsem od nich víc.Byl jsem taky nějak nachcípanej ale to se kamsi vytratilo když začel hrát Alkehol.Pauza než se připravili byla docela krátká což nás potěšilo a jejich hudební výkon byl perfektní.Otík nezklamal a zněly pecky jako: Pivečko mý,Pivo dělá hezká těla !Uplně nejlepší je vypít se jak hovado" atd.Tonda Rauer dokonce dostal od někoho novou kšiltovku,dal si pak na hlavu obě a hrál s nima :-D docela zajímavej zážitek.Pár lidí pařilo,pár ne ale pak se to zvrtlo a pařili všichní do roztrhání těla.Rýma a jiný blbosti šli stranou - hraje první liga a to se pařit prostě musí i kdybych chcípnout měl! Pak pauza tak akorát na vyvenčení,pokecání seznámení atd.Dogu jsem znal jen jako další dobrou českou skupinu,která nehraje nějak extra tvrdě ale hraje dobře.Když začeli hrát nemělo to chybu.U podia hafo lidí (netušim jak se mi povedlo dostat se až do kotle :-D )a hráli jako "pila".Nářez střídal ploužák,ploužák zase nářez.Já jsem znal jen pár písniček a tak jsem si s nima i zazpíval.Hráli starý hitovky: "Nejsi nevinná","Holka samosexual" ale i nový věcí z alba "Karikatury" Odezvu od lidí měli velkou.Všichní tleskali,skákali,zpívali a řvali (chtěl bych tě jebat :-D kdo zná ví) prostě si to musel užít snad každej kdo tam byl.Nevim jak to hodnotíte vy pro mě zatim tohle byla nejlepší akce na který jsem kdy byl :)

Fotky by měli bejt brzo,možná bude i video.

Burzum - Belus

13. března 2010 v 17:23 | Novaciny |  DOWNLOAD

Burzum - Belus (2010)

12. března 2010 v 19:50 | http://marastjakcyp.com/ |  RECENZE
Druhý syn Odinův zove se Baldur a nelze o něm mluvit jinak než v dobrém. Je výjimečný a všichni naň pějí chválu, je překrásný na pohled a tak jasný, že září mocným světlem. Jistá rostlinka je tak bílá, že dostala název podle Baldurova obočí (Baldrs brár). Ze všech bylin je ta nejbělejší a podle ní můžete posoudit Baldurovu poctivost ducha i těla. Je nejmoudřejší z Ásů, nejlaskavější a nikdy nelže, nikdo se tudíž neodváží zpochybňovat jeho slova. Pobývá v místě zvaném Breidablik v Ásgardu, kde nesmí být nic nečistého.

Zhruba takto nějak líčí Baldura mytologická Mladší Edda, což je soubor islandských skaldských písní ze 13. století sepsaný Snorrim Sturlusonem. V pohanských legendách jiných národů najdeme podle Varga Vikernese množství dalších inkarnací bílého boha, často považovaného i za boha světla a slunce - Apolón, Bělbog, Belenus či Belus.
A Belus je i název alba, které Varg Vikernes prezentuje zástupům svých fans po mnohaletém nuceném pobytu v chládku. Ať už je váš pohled na tohoto Nora jakýkoliv, nelze zastřít skutečnost, že se jedná zřejmě o jednu z nejdůležitějších postav black metalu, postavu, která spoluvytvořila mýtus a hraje v něm jednu z ústředních rolí. Jinými slovy, historie black metalu by bez Varga nebyla tím, čím je, a black metal by nebyl tím, čím je. Když k tomu připočteme geniální hudbu Burzum, která potvrzuje, že hranice mezi šílenstvím a genialitou bývá často velice prolínavá, tak pochopíme, proč se k Burzum klaní tolik uctívačů.
Za sebe musím napsat, že jsem jako obvykle neměl z oznámeného comebacku této legendy moc dobrý pocit. Trochu mne uklidnily až Vargovy značně negativní názory na současnou scénu, které prezentoval např. na webu Burzum.org. Co jinému mohlo připadat jako blábolení maniaka, já bral jako důkaz, že Varg neztratil nic ze svého ostří, což je věc, bez které upřímné blackové album těžko vytvoříte. Rovněž jsem si říkal, že pokud existuje někdo, kdo je schopen nahrát návratovou desku, která by nebyla pouze směšnou karikaturou těch předešlých, tak jedině on. A po několika posleších jsem dospěl k názoru, že se mu to skutečně povedlo.
Na druhou stranu je ovšem nutné zmínit, že měl situaci oproti jiným do jisté míry ulehčenou, a to ze dvou důvodů. Jednak se rozhodl na Belus zařadit i překopávky starých skladeb, které léta vstřebávaly auru hniloby založené někde v šupleti. Třeba píseň Belus' Død známe z dřívějška jako Dauði Baldrs (název je koneckonců totožný), dále se zde podle vyjádření autora objevuje i věcička z teenagerovského projektu Uruk-Hai - skladba Sverddans - a i několik dalších starších riffů. Je to jedině logické, bereme-li v potaz, jak rychle po Vargově propuštění z basy se Belus urodilo. Druhý důvod je ten, že byl de facto nucen navázat tam, kde skončil, jelikož ve vězení neměl moc možností k poslechu nových nahrávek, a tak jimi nemohl být, byť jen podvědomě, ovlivněn. Inu, všechno zlé je pro něco dobré.
Nejspíš i proto mi nové album zní jako o trochu lépe nazvučené Filosofem, což je jen a jen dobře, protože pro navození správné atmosféry, což byl pro Burzum vždy klíčový prvek, je nutný specifický zvuk. Těžko říct, zda-li se nahrávalo skutečně v Grieghallenu, sem tam se objeví náznak domácí výbavy, ale poslouchám zatím jen asfaltovou verzi. Pro příznivce čistě ambientní tvorby bude asi mírným zklamáním, že Belus je metalově laděná deska, ačkoliv stejně jako na Hvis Lyset Tar Oss nebo Filosofem i zde najdeme kytarové pasáže, které by se s klidným svědomím daly označit za ambient (především riff v poslední skladbě Belus' Tilbakekomst). Krom produkce se na feelingu do značné míry vždy podílela i Vargova vyšinutá vokální představení, která se zde žel nekonají. Místo nich se dočkáme relativně konzervativního skřehotu a v některých skladbách i recitace (např. v Kaimadalthas' Nedstigning), jež se mi pro změnu ale moc zamlouvají.
Co se týče textové stránky alba Belus, tak tu jsem už lehce poodhalil v úvodním odstavci této recenze, jedná se o legendu o Baldurovi popisující jeho smrt, která vedla k Ragnaroku, a následně i jeho návrat na nově vytvořenou zemi. Do jisté míry jde tedy o koncepční album.
Milovníkům starých časů a skutečného blackového soundu se do rukou prostřednictvím Belus dostalo dílo, které, třebaže neobstojí při srovnání s Hvis Lyset Tar Oss a Filosofem (ve srovnání s těmi neobstojí nic), by jim mělo vydržet v přehrávačích velmi dlouho - stačí překonat první poslechy, než se naladí na správnou vlnu. Ostatní… budou mlít o politice, Umbro teplákovce a podobných věcech.

BURZUM:
Varg Vikernes - vše

8 / 50:30

1. Leukes Renkespill (Introduksjon) 00:33
2. Belus' Død 06:23
3. Glemselens Elv 11:54
4. Kaimadalthas' Nedstigning 06:43
5. Sverddans 02:27
6. Keliohesten 05:45
7. Morgenrøde 08:54
8. Belus' Tilbakekomst (Konklusjon) 09:37

překlad
1. Leuke's Scheme (Introduction)
2. Belus' Death
3. The River of Forgetfulness
4. Kaimadalthas' Descent
5. Sword Dance
6. The Kelio Horse
7. Dawn's Red
8. Belus' Return (Conclusion)


Tublatanka v Katovicích (6.3.)

10. března 2010 v 21:46 | Novaciny |  TOUR 2010
První akce tohohle roku.Klasiká Rocková noc,která se tady opakuje už nejmín potřetí.Letos nepřijel A Brichta jak je na Rockový noci zvykem ale slovenská Legenda Tublatanka.Nejdřív začela hrát skupina bajadéra joy,která hlavně hraje ve Strakonicicíh.Osobně jí moc neznám, ale z toho co jsem slyšel mi to přišlo tak, že hrajou něco mezi punkem a rockem.Punk neni zrovna moje krev tak jsem dobu co hráli strávil u výčepu, kde půl hodiny od začátku točili pivo zadarmo.Sice Strakonická 11cka ale když je to zadarmo - neberte to:).Pomalu se začli scházet kámoši,zabrali jsme si stůl a pokecali o tom co je novýho atd.Další skupinou,která tu hrála i minule byl KATR (Plzen).Musim říct že nezklamali a hráli hodně dobře.Hrajou vždycky něco z jejich tvorby a to je takovej hard rock až hevík a pak hodí pár známejch pecek od AC/DC,Iron Maiden,Judas priest a to je pak nářez! Div jsme si hlavu o podium neumlátili :-D Další skupina byl Krucipüsk.Jejich frontman se vzhledem Krakonoše měl dost dobrej hlas.Jediný co se mi na nich nelíbilo bylo to že jejich písničky jsou chvilku rychlý, pak zase pomalý a nějak se to celý vleče.Po nich to přišlo - velká pauza,nával lidí u podia a dlouhý čekání.Na podium se všechno začelo připravovat pro vystoupení Tublatanky.Když bylo všechno připravený Tublatanka začela hrát.Přesně si to už moc nepamatuju ale měli problém s mikrofonem a omlouvali se za technickou poruchu.Nakonec to ale dobře dopadlo a bylo možný slyšet hity jako "Dnes" ,"Pravda vitazi","Zkusime to pres vesmir" atd.Dokonce některý holky hladili Ďurindovi nohy. Akce to rozhodně nebyla špatná a jsem rád že Rocková Noc bude i příští rok.