Květen 2010


ZEMŘEL RONIE JAMES DIO

17. května 2010 v 19:29 NOVINKY (+info)

musicserver.cz:
Fanoušky rockové a metalové hudby otřásla smutná zpráva. Svět přišel o slavného zpěváka Ronnieho Jamese Dia, známého z kapel Black Sabbath, Dio, Heaven And Hell a Rainbow. Média o této smutné zprávě informovala v neděli 16. května zpěvákova manželka a manažerka Wendy Dio. Podle informací na stránkách Blabbermouth.net zemřel před osmou hodinou ranní a stihl se rozloučit se všemi svými blízkými přáteli a rodinou. Vdova po slavném umělci také prosí všechny fanoušky o soukromí, aby se s velkou ztrátou mohla vypořádat. Sedmašedesátiletý zpěvák zemřel na následky rakoviny žaludku, která mu byla diagnostikována koncem loňského roku. Začátkem tohoto měsíce musela formace Heaven And Hell kvůli jeho léčebným procedurám zrušit koncertní turné po Evropě.


R.I.P. Ronnie James Dio

17. května 2010 v 18:58 | Milan |  NOVINKY (+info)
Nevim jestli už jste to zaregistrovali, ale včera (16.5) zemřel legendární zpěvák Ronnie James Dio. Krom vlastní kapely Dio hrál v Black Sabbath, se kterými nahrál třeba album Heaven & Hell. V součastnosti působil i v zárodku BS Heaven & Hell, kteří měli vystoupit i na českém Sonisphere festivalu. Agentura AP s odvoláním na slova jeho manželky Wendy oznámila, že podlehl rakovině žaluku. Přišli jsme tak o jeden z nejlepších hlasů rockové historie.


Titanic&Arakain ve Strakonicích

1. května 2010 v 16:52 | Novaciny |  TOUR 2010
Tak jsem se dočkal.Titanic skupina kterou mam rád se konečně objevila v Strakonický Sokolovně.Když jsme se všichní sešli a zjistili příjemnou změnu, že se místo desítky točí jedenáctku začela hrát první skupina: Threason. Já bych to nazval spíš Horší Hamr nebo parodie na cokoliv spojenýho s rockem.Zpěvák přikrmenej lžící gelu automaticky pařil na každou jejich notu docela podivnym způsobem.Bubeník s čelenkou a zelenym trikem mi tam taky nějak nezapad...ehm..tohle že je rock? No hnus..několik lidí koukalo jak hrajou zbytek rychle zdrhal od podia.Pauza mezi skupinama byla tak půl hodiny což uteklo jako voda.Lidí bylo tak akorát,k podiu se dostat nebyl problem.Bylo možný si koupit i tričko Arakainu nebo Titanicu + další drobnosti,včetně remastrovanýho alba Titanicu.Pak konečně začel hrát Titanic,skupina kterou podle mě moc lidí tady na Strakonicku nezná.Hráli perfektně,sice jim chyběl jeden člen ale přesto to bylo pěkný.Jejich kytarista dával jedno hezčí solo než druhý.Jediný co bych jim vytknul je to že moc nezpívali ale zase to dohnali jinde.Hráli hity jako: Dábelské Mumie,Démon,Tchýně a na závěr dali pecku Metalový svátek.Publikum skandovalo,chtěli jsme prostě přídavek a tak nám zahráli ještě Alegro.Do publika šlo trsátko a dokonce i paličky.Po další pauze začel hrát očekávanej Arakain s Toužimským.Hráli docela dobře a dokonce i něco starýho ještě z dob s Alešem Brichtou a pak nový písničky z alba Restart.Nebylo to špatný ale prostě Arakain s Brichtou byl nejlepší.